Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Stor perdelerin yıkanabilmesi için ilk önce pürüzsüz ve temiz bir zemine ihtiyaç duyulur. Stor perdelerinizi yerinden söktükten sonra alüminyum boruları özel aksamları sayesinde birbirinden ayırabilirsiniz. Stor perde modelinize zarar vermemek için hafif bir şekilde hareket etmeli ve zemine doğru perdenizi sermelisiniz. Stor perdenin kumaş türüne göre farklı temizlik malzemeleri ve fırça seçimi yapmalısınız.

Stor perdeleri yıkayabilmek için doğru deterjan seçimi yapmalısınız. Doğru deterjanı belirleyebilmek için perdenizin kullanım talimatlarına bakmalı veya satın aldığınız perdenin hangi malzemelerden üretildiğini kontrol etmelisiniz. Bu aşamayı atlattıktan sonra ılık veya soğuk su kullanarak perdeyi yıkamaya başlayabilirsiniz.

Stor Perdenin Tozu Hangi Sıklıkla Alınmalı?

Yıkama işleminden sonra bol su ile perdenizi durulayarak kuruması için özel olarak ayırdığınız zemine perdenizi yatırmalısınız. Kurutma işlemi için asla ısı ile çalışan kurutma cihazlarını veya farklı bir yöntemi denememelisiniz. Pres ütüler bazı durumlarda kullanılabilmektedir. Ancak pres ütüler perdenizin kullanım ömrünü kısaltabilecek etkiye de sahiptir.

Stor perdelerin temizliğini düzenli olarak bir bez yardımıyla yaparsanız yıkama işlemini daha uzun sürelere yayarak yapabilirsiniz. Haftada 1 veya 2 defa stor perdenin tozunu aldığınız zaman stor perde modellerini daha kolay bir şekilde yıkayabilirsiniz. Belirli aralıklarla toz almanız inatçı lekelerin de yıkayarak daha kolay çıkabilmesini sağlar.

Stor perde temizlik ürünleri ve stor perde modelleri için https://www.perdesiparisi.com/ adresine göz atabilirsiniz.