Başak Burcu Neden Korkar

Pek çok astroloji ile yakından ilgilenir ve düzenli olarak günlük burç yorumlarını takip ederler. Bu yazıda, başak burcunun genel özellikleri ve korkularıyla ilgili fikir sahibi olabileceğiniz birkaç bilgi verilecek.

Başak burcunun genel özellikleri

Başak burcu insanları çalışkandırlar. Yaptıklarını iş hayatlarındaki en önemli şeydir ve neredeyse tüm hayatlarını da kaplamış haldedir. Yardımsever olmalarına rağmen, gönül bağı kuramadıkları, tembel olduklarını düşündükleri insanlara yardım etmez, onlardan uzak durmaya çalışırlar. Dinlenme anlarında, hatta tatillerinde bile çalışmaya devam ederler.

Başak burcu insanları biraz zor arkadaşlık kurarlar. Bu da detaycı ve titiz olmaları ile ilgilidir. Arkadaş seçimlerini yaparken ince eleyip sık dokurlar. Fakat arkadaşlık kurduktan sonra da, arkadaşları için ellerinden geleni yaparlar ve gerekirse kendilerinde olandan verirler. Bir başak burcu insanının olmazsa olmazlarından biri de, doğru beslenmek ve sağlıklı yaşamaktır.

Başak burcunun korkuları

Başak burcu insanları çok fazla göz önünde olmaktan korkarlar. Örneğin bir kameranın karşısında ya da kalabalık bir insan grubunun önünde olmak onlar için katlanılmazdır. Genelde ikinci planda olmayı, geride kalmayı severler. Bu sebeple de başak burcu insanları iyi birer konuşmacı değildir. Çevrelerindeki her şeyi yargılama ve eleştirme eğilimleri vardır.

Başak burcu insanları bağımsız olmayı severler. Mesela bağımlı hale gelecekleri bir ilişki istemezler. Bağımlı oldukları şeyler onların özgürlük alanlarını daraltacağı için bundan korkar ve uzak durmaya çalışırlar.

Başak burcu insanları kendilerine hastalık bulaştırma ihtimali olan her şeyden korkaklar. Bu bir salgın hastalık ya da hasta bir insan olabilir. Büyük bir hastalığa yakalanmak istemezler. Hasta insanlarla yan yana gelmekten kaçınır, hasta bir insanla karşılaşma durumu olduğunda yollarını bile değiştirebilirler. Bunlar temiz ve titiz insanlar olmalarıyla ilgilidir. Tozlu ya da pis ortamlar onlara kendilerini kötü hissettirir. Dağınıklık onlar için iyi değildir, etraflarındaki her şeyde bir düzen ararlar. Bu sebeple bu tür ortamlardan da uzak durmaya çalışırlar. Tüm bunların yanında belirsizlik de başak burcu insanlarının korktuğu bir diğer şeydir.

Başak burcu hangi tarih aralığını kapsıyor?

23 Ağustos ve 22 Eylül arasında doğan kişiler başak burcuna dahil olurlar.