Sivilce İzlerinden Kurtulmanın Kolay Yolu

Sivilceler oldukça can sıkıcı olsa da geçtikleri zamanki izler daha da sıkıcı ve rahatsız edici oluyor. Makyaj ile dahi zor kapanan bazı sivilce izlerini yok etmenin bitkisel ve oldukça kolay bir yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Hem bitkisel olan bu tedavi hem de bütçenize zarar vermeyecek kadar ucuz bir yöntemdir. Hafta da belli aralıklar ile cilt tipinize uygun olarak gerçekleştireceğiniz uygulama sonrasında kısa süre içinde bu sivilce izlerine veda edebilirsiniz.

sivilce izleri nasıl geçer

sivilce izleri nasıl geçer

Aloe Vera Mucizesi

Aloe Vera özellikle yanık gibi ciltte oluşan sıkıntılarda kullanılabilen muhteşem bir tedavi bitkisidir. Yaprağının içinde bulunan öz suyu ile birçok leke, iz ve yanık gibi durumdan kurtulmanız mümkün.

Aloe Vera bitkisini satın alarak evinizde yetiştirip sürekli bir eczaya sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda öz suyunu satın da alabilirsiniz. Sivilce izlerinin tedavi edilmesinde mucizeler yaratan bu öz suyunu cildinize uygun olarak kullanabilirsiniz.

  • Kuru cilde sahip olanlar bu jeli tel başına kullanabilir. Yüze sürüp bir süre bekleyip kuruduktan sonra yıkayın.
  • Yağlı tenler için kirlerinde arınmasını sağlayacak olan nohut unu kullanılır. Aynı oranda jel ve nohut unu karıştırılarak uygulanır.
  • Hassas tenler ise 1 yemek kaşığı jel ve bir çay kaşığı zerdeçalı karıştırarak sivilce alanlarına sürebilirler.
  • Sivilce lekesinin oluşmaması için sivilce sonrası bal, limon ve jeli aynı ölçüde karıştırarak bölgeye uygulayıp 1 dakika sonra yıkayın.