Linkedin Profilime Kimler  Baktı? 

Linkedin profilime kimler baktı sorusunun cevabını merak edenler birçok sosyal medya platformunda bulunmayan bu özelliği kullanabilir.

Linkedin profilime kimler baktı diye merak ediyorsanız size birkaç yöntem açıklayacağız. Facebook veya Instagram gibi diğer sosyal ağlar için bu tür bilgilere erişmek mümkün değilse, LinkedIn bunun yerine bazı sınırlamalarla profilinizi tam olarak kimin görüntülediğini bilmenize olanak tanır.

Ancak bu işlevsellik sadece bir merak olarak görüldüğü için çoğu kişi tarafından hafife alınmaktadır. Aslında önemli bir gösterge olabileceğinden buna daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Kendiniz için belirlediğiniz profil türlerini kendinize çekip çekemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ziyaretçileri Nereden Görebilirim?

LinkedIn profilinizi görenleri bilmek için prosedür çok basittir ve bunu iki şekilde yapabilirsiniz:

İlk yöntem profilinize bağlandıktan sonra, sağ üstteki çubukta “Siz”e tıklayın ve ardından açılır menüden “Profili Görüntüle”yi seçin. Bu noktada, “Profilinizi kimler görüntüledi” işlevine doğrudan kontrol panelinizden erişebilirsiniz.

İkinci yöntem ise her zaman giriş yaptıktan sonra, LinkedIn ana sayfasının sol tarafında, doğrudan fotoğrafınızın altında bulunan “Profilinizi kimler görüntüledi” öğesini tıklamanız yeterlidir. Bu noktada nihayet hesabınızı kaç kişinin ziyaret ettiğini öğrenebilir ve onlar hakkında çalıştıkları sektör veya şirket gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Açıkçası tüm bunlar, profillerinde görünürlüğü nasıl ayarladıklarına da bağlı.

Sahip olduğunuz hesap türüne bağlı olarak LinkedIn Profilinizi kimler görüntüledi özelliğine farklı bir şekilde erişmenizi sağlar.

Linkedin Hesap Türleri

Bildiğiniz gibi, aslında bu sosyal ağ size, sosyal ağın sunduğu tüm işlevlerden tam olarak yararlanmak isteyenlere adanmış tamamen ücretsiz ve Preminium olmak üzere iki tür hesap sunuyor.

Ancak şunu belirtmek gerekir ki, LinkedIn son 90 gün içerisinde profilinizi görüntüleyen kişileri görmenize olanak tanır. Bu nedenle bu zaman aralığında kimse görmediyse herhangi bir bilgi görmezsiniz. Üyelik özelliğinize göre sahip olduğunuz hesap bilgileri de değişmektedir.

Ayrıca, ziyaretlerin görselleştirilmesi, ne sıklıkta olduklarına bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, genel olarak, bir seferde en az beş profil göreceksiniz. Bu nedenle profiliniz sık ziyaret ediliyorsa, ziyaretçileri günde en az birkaç kez kontrol etme alışkanlığı kazanmak daha iyidir.