Facebook Gruplarına Sayfa Bağlamak

Facebook uygulaması üzerinden yönettiğiniz sayfaları gruba bağlamak için kullanabileceğiniz Facebook gruplarını sayfaya bağlama özelliği bulunmaktadır.

Facebook gruplarını sayfaya bağlama kurduğunuz yani yönettiğiniz sayfayı gruba eklemenizi sağlamaktadır. Facebook grubu kurmak kişisel hesabınızdan yapabileceğiniz basit bir işlemdir. Facebook kurulduğu günden bu yana bünyesinde yaptığı pek çok değişiklik ile kullanıcılarının daha fazla özellikten faydalanabilmelerini sağlamıştır. Tüm dünyada hizmet veren Facebook en eski sosyal medya uygulamalarından biridir ve günümüzde hala popülerliği devam etmektedir. Grup kurmak ve sayfa yönetmek de bu özelliklerden biridir. Facebook grubu kurmak ortak noktası bulunan kişilerin aynı platformda birbirlerini bulmasını kolaylaştırmaktadır. Bu grup üzerinden benzer noktalarınız olan kişilerle iletişim kurabilme olanağınız da bulunmaktadır.

Facebook Grubu Nasıl Kurulur?

Facebook grubu kurmak için öncelikle kendi Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hangi hesaba giriş yaparsanız grubun yöneticisi o hesap olacaktır. Bu noktada grup yöneticisi olabilmeniz için grubu kendi hesabınızdan kurmanız gerekmektedir. Hesaba girdikten sonra ana sayfada yer alan aşağı butondan grup kurma seçeneğine girerek grubunuzu oluşturabilirsiniz. Grubunuza vereceğiniz isim grubun içeriğini ve neyle ilgili olduğunu bildireceğinden oldukça önemlidir. Grup ayarlarından grubun herkese açık ya da gizli olmasını kendi inisiyatifinizle ayarlayabilirsiniz. Grup yöneticisi olarak grubun üyelerini ve grupta yapılan paylaşımları kontrol edebilirsiniz. Böylece size ait grupta insanların paylaşım yaparak daha rahat iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz.

Facebook Grubuna Birden Fazla Sayfa Bağlamak

Facebook uygulaması üzerinden kurduğunuz ve yönettiğiniz gruba sayfa bağlamanız da mümkündür. Facebook grubuna sayfa bağlamak için grubun ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Diğer kısmını kullanarak grup ayarlarını düzenle sekmesine girerek bağlı sayfaları yönetebileceğiniz panele ulaşabilirsiniz. Facebook grubuna birden fazla sayfa bağlamak için de aynı ekrandan işlem yapmanız gerekmektedir. Bu ekranda karşınıza çıkan bağlı sayfalar kısmına girmenizin ardından sayfayı bağla seçeneğine tıklayınız. Bu seçenekten sonra karşınıza çıkan ekranda bağlamak istediğiniz sayfaların yanında bağla butonu göreceksiniz. Bu buton aracılığıyla sayfaları grubunuza bağlayabilirsiniz. Birden fazla sayfayı bağlamak için birden fazla sayfa için bağla butonuna basmanız gerekir. Böylece kolayca sayfaları grubunuza bağlayabilirsiniz.