Ev Dekorasyonunda Uzak Durulması Gereken Renkler

Gelişen teknoloji ile birlikte insanlar iş ve ev gibi yaşam alanları dekoratif anlamda yenilemek isterken duvar rengini farklı seçeneklerden seçebilirsiniz. Ancak öyle renkler vardır ki, kullanması durumunda evde hiçbir bütünlük görmeniz mümkün değildir. Evlerde kullanılan o renklerin yaşattığı psikolojik etki çok önemlidir. Uygun şekilde olmayan renk seçimi evde iç mimari anlamında bütünlük sağlamaz.

Son yıllarda ev dekorasyonunda en sık kullanılan renk gri ve bej gibi renkler olmuştur. Her iki renk nötr renklerdir. Bulundukları ortama yeterince pozitif enerji sağlamaz. Birçok mobilya ve aksesuar ürünü ile daha uyumlu dekoratif uyum oluşturur. Evlerde tercih edilen ancak dekoratif olarak bütün sağlamayan renklerden birisi de yeşil kahve olmuştur.

Renk Tercihi Nasıl Belirlenmelidir

Hiçbir şekilde tercih edilmemesi gereken bu renk, renkler arasında en çirkin renktir. Evlerde kullanılan ancak yeteri kadar şık görüntü oluşturmayan bir diğer renk türü Şeftali rengi, pastel pembe, alev sarısı, parlak turuncu ve gelinci kırmızısı şeklinde renklerdir. Tüm renkler görüntü olarak uçuk renkler olduğu gibi evde mobilyalarda kullanımı son derece kötüdür.

İş yeri alanları için ise kesinlikle uygun kullanım sağlayan renk değildir. Ev dekorasyonunda boya anlamında yenilik yapmak isteyen dekorasyon içerikli dergileri incelemeli internet adreslerini ziyaret etmelidir. Evlerinde boya yaptırmak isteyen insanlar renk seçimlerini mobilya, perde ve diğer aksesuarlara göre belirlemesi gerekir. Böylelik şık ve pozitif yaşam alanlarına sahip olur.

ev dekor

ev dekor