Gül Yağı Saç Uygulanır mı?

Saç bakımında kullanılan birçok yağ bulunuyor. Saçların onarılmasında ve güçlenmesinde etkili olan bitkisel yağ seçimleri saç bakımları ve onarımları için önemli olmak ile beraber aynı zamanda daha sağlıklı uzamasına da destek olur.

Farklı yağ seçimleri arasında yer alan gül yağı ise saçlar için oldukça faydalı olan seçimler arasında yer alıyor. Badem yağı, zeytinyağı ya da argan yağı gibi seçimleri saçların genel olarak güçlenmesi ve onarılmasında önemli rol oynayarak en çok bilinen saç bakım yağ seçimleri olarak bilinir. Fakat gül yağı seçimleri ise saçlara sağlık sunarken ipeksi bir yumuşaklık kazandırır.

Gül yağının kullanımında ise uygulama için parmaklara birkaç damla damlatılan yağ saç uçlarına yedirilerek uygulanır. Bu seçim ile beraber saçlara parlaklık ve sağlık kazandırılır. Bunun ile beraber saç diplerine de uygulanarak saç kepeklenmeleri, saç diplerinde yaşanan kaşıntıların giderilmesinde de kullanılır. Saç diplerine sürülme işleminde gene parmak uçlarına alınan gül yağı masaj ile saç derisine uygulanır.

Gül Yağının Kullanımında Neye Dikkat Etmeli?

Gül yağı saç tellerine, saç derisine oldukça fayda sağlarken cilt içinde kullanıma uygundur. Gül yağının kullanımında özellikle kuru olan saçlara sahip olan ve kuru saç diplerine sahip olanların işleme yer vermesi önerilir. Bunun ile beraber saç tipi yağlı olan kişilerin özellikle saç diplerine bu yağı uygulamaları gerekir.