Nail Art Nasıl Yapılır?

Güzellik kavramı artık pek çok farklı detaya göre şekilleniyor. Eski dönemlerde güzellik kavramı yalnızca yüze uygulanan makyaj teknikleri ile sınırlıyken, artık güzellik kavramı pek çok farklı yöntemi de içerisinde barındırıyor. Tırnaklar için eskiden sadece manikür ve oje yeterliyken artık tırnaklar için farklı alternatif uygulamalar da mevcut.

nail art tırnak

nail art tırnak

Büyük bir el becerisi isteyen nail artlar da bu uygulamalar arasında yer alıyor. Nail art uygulayabilmek için ilk önce tırnaklara tek renkli bir oje sürülmesi gerekiyor. Sürülen ojenin renginin ise uygulanacak olan süslemeler ile uyumlu bir renkte olması gerekiyor.

Nail Art ile Tırnaklarınızı Sanat Eseri Tablolara Dönüştürün

Çeşitli desenlerdeki malzemeler sayesinde tırnaklarınız adeta bir tablo kadar estetik ve hoş gözükebiliyor. Uygulamayı daha kalıcı hale getirebilmek için ilk önce alt kısımlara sürülen astar ojelerin kurumasını beklemeniz gerekiyor. Daha sonra ise hangi desenler üzerine nail art uygulamak istiyorsanız o bölgeye yapışkanlı parçaları yerleştirebiliyorsunuz.

nail art

nail art

Parçaların yapıştırılmasından sonra bu parçaların üzerine hangi renk oje sürmeyi planladıysanız sürmeye başlayabilirsiniz. Ojenin kurumasından sonra ise desen için kullandığınız parçayı tırnağınızdan çıkartıyorsunuz. Son uygulama aşamasında ise desenlerin sabit durabilmesi için üst kısımlara son bir kat daha astar sürüyorsunuz. Böylelikle son yılların modası haline gelmeye başlayan tırnak süsleme sanatı olan “nail art” uygulamasını tamamlamış oluyorsunuz. Nail art çeşitlerini kendi evinizin ortamında da uygulayabilirsiniz.