Aksesuar Trendlerinde Radikal Yenilik: “Kokulu Takılar”

Parfüm ve takılar, her ikisi de bir kadın için vazgeçilmezdir. Yeni yaratıcı trend ikisini birleştirdi ve kokulu takı modasını başlattı. Bu işlevsel takı modelleri sayesinde, parfüm sürmek veya sprey kullanmak yerine, nereye giderseniz gidin sizi takip eden hafif, taze bir kokuya sahip oluyorsunuz. İlave bir bonus; doğru kokuyu seçerseniz, takılarınız tarzınıza uygun olduğu için ruh halinize de iyi gelir.

takı

takı

Parfümlü Takılar Nasıl Kullanılıyor?

Bilezik, kolye, bileklik veya küpe gibi birçok takı çeşidi için ardı ardına yeni modeller çıkmaya devam ediyor. Çoğu kokulu takı kokusu; bilezik yapmak için bir kordon üzerine oturan küçük boncuklara veya kolye ucu ya da küpe tasarımı içerisine gizlenir. Çoğu durumlarda, bu gizli hazneler parfüm ile doldurulur (ve böylece koku kaybolduğunda tekrar doldurulabilir) diğerlerinde ise, kokuyu boncuk üzerine koymak için bir damlalık kullanmak gerekecektir.

bileklik

bileklik

Parfümlerde olduğu gibi, kokulu takılarda da çok çeşitli kokular ve karışımlar sunuluyor. Parfümler harmanlandığı için, saf melisa veya karanfil kokusu spreyinden elde edeceğiniz aromaterapi faydalarını almazsınız. Bununla birlikte, seçtiğiniz kokuyu kullanarak boncukları doldurursanız, sevdiğiniz aromaterapi tedavilerini yeniden yaratabilirsiniz.

Bergamot, zencefil ve kehribar içeren bilezikler, yasemin, şakayık, orkide kokulu kolyeler ya da gül, melisa kokulu küpeler kullanıma sunuldu bile. Muhtemelen kokulu mücevher trendine vanilya, ylang ylang, lavanta, bergamot, portakal çiçeği, hanımeli ve diğerleri katılmaya devam edecek. Öyle görünüyor ki, dünyada yeni başlayan bu trend uzun süre takı ve aksesuar dünyasında kalmayı sürdürecek.