Yüksek Kan Şekerinin Belirtileri

Günümüzde pek çok insanda yüksek kan şekeri görülüyor. Fakat bu insanların büyük bir bölümü esasında kan şekerinin ne olduğunu bilmiyor. Sanki sadece şeker hastalarında kan şekeri yüksek oluyormuş gibi bir inanış var. Oysaki durum böyle değildir. Şeker hastası olmasanız bile yüksek kan şekerinizin olması ne yazık ki mümkündür. Bu duruma maruz kalmamak için bu yazımızda yüksek kan şekerinin belirtilerini sizler için derledik.

kan şekeri

kan şekeri

Bu Belirtilere Kulak Verin

Beslenme bu konuda önemlibir yere sahiptir. Sürekli olarak ya da uzun süreli aç kaldığınız zaman vücudunuz bundan olumsuz etkilenecektir. Aç kalan vücut enerjisini toparlayamayacak ve güçsüz düşecektir. Bu işin normal bir kısmıdır. Ama siz yemek yemenize rağmen hala açsanız buciddi bir sıkıntıdır. Yüksek kan şekerinin de en önemli belirtisidir.

yüksek kan şekeri

yüksek kan şekeri

Günlük hayatta herkes yorulabilir ama bir dozu vardır. Eğer siz aşırı bir yorgunluk yaşıyorsanız bu da yüksek kan şekerine zemin hazırlayan belirtilerden biridir. Ayrıca sık sık idrara çıkma hususu da söz konusu olan rahatsızlığın belirtileri arasında yer alıyor. Eğer sık sık tuvalet ihtiyacınız geliyorsa doktora başvurmanızda yarar vardır. Ağız kuruması ve fazla susama hissi de bir belirtidir. Eğer bir türlü sıvı yettiremiyorsanız bu vücudunuzda sıvı kaybı olduğunu ifade ediyor. Aynı zamanda bir anda kilo kaybına uğruyorsanız ve görme konusunda da bulanıklık gibi bir sorun yaşıyorsanız doktordan destek almalısınız.