Diş Doktoruna Gitmeden Dişleriniz Beyazlasın

Kahve, asitli içecekler, tatlılar ve sigara dişlerin sağlığını olumsuz etkilediği gibi dişlerin sararmasına da neden olur. Diş minesine bakılmazsa zamanla tartar olur ve görünümü de hiç hoş olmaz. Tartar temizlenmezse iltihaplı diş hastalıkları ve enfeksiyona neden olur. Evinizde basit işlemler uygulayarak dişlerinizin sağlığını geri kazanabilirsiniz.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Dişlerinizi Beyazlatan Doğal Formüller

Ceviz kabuğu ile dişlerinizi sağlıklı şekilde beyazlatabilirsiniz. 3 adet ceviz kabuğu ile dişleriniz pırıl pırıl olacak. Yapmanız gereken ceviz kabuklarını 1 su bardağı su içinde kaynatın. 20 dakika kadar kaynadıktan sonra soğumasını bekleyin. Soğuyan çözeltinin içine diş fırçanızı koyun ve 10 dakika daha bekletin. Dişlerinizi günde üç kere bu su ile fırçalayabilirsiniz. Günlük olarak hazırlamanız gerekir. Ceviz kabukları tartarı yok ettiği gibi antibakteriyel özelliğe de sahip olduğu için iltihaplı dişlerin tedavisine de yardımcı olur. Cevizli su karışımı diş minesine zarar vermediği için düzenli olarak yapabilirsiniz.

diş beyazlığı

diş beyazlığı

Dişlerinize limonlu su ya da karbonatlı su ile hazırlanmış karışımları da uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta limon suyu asit içerdiği için dişleriniz üzerinde 5 dakika bekletmeniz ve ardından hemen su ile durulamanız gerektiğidir. Muz kabuğunu ya da ikiye böldüğünüz çileği de dişleriniz üzerinde gezdirebilirsiniz. Dişlerinize bu tarz işlem uygularken dişlerinizin temiz olmasına dikkat edin. Düzenli olarak diş ipi kullandığınız zaman da dişlerinizin sağlığını korursunuz.