Kabaran Saçlar için Ne Yapmalı?

Kıvırcık ve dalgalı saçların bakımı çok zordur. Gün içerisinde hazırlanırken saçlarınız için epeyce zaman harcıyor ve şekil almamasından şikayet ediyorsanız, bu muhtemelen kabarmaya bağlı oluşan bir problemdir. Saçların kolay şekil alabilmesi ve kabarmaması için yapılma gereken ilk unsur, her gün yıkamaktan vazgeçmektir. Her gün yıkanan saçlar kendi doğal formunu kaybeder ve daha fazla kabarır. Şekil alması güçleşeceği için her gün yıkamak yerine 3 günde 1 yıkamaya dikkat edilmeli ve suyun da çok sıcak olmamasına özen gösterilmelidir.

kabaran saçlara çözüm

kabaran saçlara çözüm

Kısa Kestirmek Kabarmayı Önler mi?

Birçok kişinin inandığı, doğru bilinen yanlışlardan biri de kısa kestirmenin kabarmayı önlediğidir. Yıllarca uzatılan saçların kabarmasını engellemek için ensede kestirmek acımasızca olacaktır. Kabarmayı engellemek için ayda iki kez saç uçlarının kırıkları aldırılabilir. Bir de kesimin katlı olmasına dikkat edilmesi gereki. Kısa kestirmek yerine, düz değil de katlı kesim yaptırmaya özen göstermek kabarma problemini aşmaya olanak sağlar.

 

Elma Sirkesi Kabarmayı Engelliyor!

Mucizevi etkilerinin ardı arkası kesilmeyen elma sirkesi, saçlar için de uygun çözüm. Kabaran saçlarınız için duş alırken son durulama suyuna elma sirkesi katmayı deneyebilirsiniz. Bu hem varsa eğer kepek probleminizden kurtulmaya hem de saçların kaybettiği canlılığı yeniden kazanmasına yardımcı olur. Kokusu sizi rahatsız ediyorsa sabah işe gitmeden önce değil, akşam yatmadan önce duş alma yolunu deneyebilirsiniz. Sabaha kadar sirkenin kokusu yok olacaktır.