Siyah ve Beyaz Noktalardan Nasıl Kurtuluruz?

Siyah noktalar günlük yaşamda oldukça sıkıntı yaratırken aynı zamanda beyaz noktalar da özellikle makyaj sırasında sıkıntılara yol açabiliyor. Cildin daha temiz görünmesi, gözeneklerin dolmaması ve daha sağlıklı bir tene kavuşabilmek için siyah ve beyaz noktalardan kurtulmak gerekir. Siyah ve beyaz noktalardan kurtulmak için birçok farklı kozmetik ürün piyasada yer alsa da evinizde de oldukça pratik uygulamalar ile bu sıkıntıyı yok etmeniz mümkün.

Doğal Maske

Doğal Maske

Siyah ve Beyaz Noktalar İçin Doğal Kürler

Siyah ve beyaz noktalardan kurtulmak için ihtiyacınız olan evinizde bulunan ya da kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler ile yapılacak olan kürleri bilmektir.

1.Kür

Limon, bal ve şeker ile yapılan siyah ve beyaz noktalardan kurtulma kürü hem de gözeneklerin sıkışmasına destek olur. Bu kür haftada birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Uygulama için bir limonu kesin. Kesik olan kısma tamamını kaplayacak şekilde bal sürün. Balın üst kısmına ise toz şeker serpip dairesel hareketler ile yüzünüze uygulayın.

2.Kür

Yulaf unu ve tarçın ile yapılan bir diğer kür ise ayda sadece bir iki kez yapılması önerilen ve tüm yüz için oldukça etkili olan bir kürdür. Cildi ölü hücrelerden temizlemenin yanı sıra siyah ve beyaz noktalardan da kurtulmanızı sağlıyor. Birer çay kaşığı ölçü ile yulaf unu ve tarçın az miktarda sıcak su ile karıştırılır. Dairesel hareketler ile 1 dakika yüze uygulanıp sonrasında soğuk su ile yüz yıkanır.