Burun Estetiğinde 3D Mask ve Mikro-Rinoplasti Tekniği Başladı

Burun estetiği operasyonu dünya genelinde en sık uygulanan estetik ameliyatlarının başında geliyor. Burun şeklinin düzeltilmesinin yanı sıra burun ucunun şeklinin değiştirilmesi ve burun kemiğine yapılan işlemler açık veya kapalı burun estetiği ameliyatları ile gerçekleştiriliyor. Dr. Yakup Avşar tarafından gerçekleştirilen iki teknik sayesinde burun estetiği operasyonları çok daha kolay yapıldığı gibi iyileşme süreci de daha hızlı oluyor.

avşar surgical

avşar surgical

Mikro- Rinoplasti Yöntemiyle Burun Estetiği Operasyonu

Burun estetiği ameliyatı teknikleri arasında son dönemde popüler olan ve ön plana çıkan operasyon işlemi, mikro-rinoplasti yöntemidir. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bu teknikte endoskopi yöntemi kullanılıyor ve kapalı burun ameliyatları başarılı şekilde gerçekleştiriliyor. Dr. Avşar’ın tasarımını yaptığı mikro motor uçları ile mikro motor sistemi sayesinde mikro- rinoplasti estetik uygulaması sırasında burun içerisinde ulaşılması zor olan bölgelere dahi kolay şekilde erişiliyor. Mikro kamera yardımıyla kapalı burun ameliyatlarında ulaşılamayan noktalar üzerinde de müdahale gerekmeden operasyon işlemi yapılabiliyor.

Mikro- rinoplasti tekniğinin mimarı olan Dr. Yakup Avşar’ın geliştirdiği teknik sayesinde burun kemiği ve burun ucu şekillendiriliyor ve kontrollü işçilikle burun estetiği operasyonun yapılabilmesi sağlanıyor. Mikromotor uçları özellikle burun kemiğine şekil vermek gibi işçiliği zor olan safhalarda kullanılıyor. Operasyon gerçekleştirilen bölge ise mikro kamera ile 20 kat büyütülüyor.

3D Mask Yöntemiyle Ameliyat Öncesi Yeni Burnunuzu Görme Fırsatı

Burun estetiği alanında uygulanan yeni gelişmelerden biri de 3D mask yöntemidir. Estetik ameliyatı öncesinde hastaların nasıl bir burun şekline sahip olacaklarını gösteren 3 boyutlu maskedir. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen teknikte hastanın yüz şekli kamera yardımıyla dijital ortama aktarılır. Yeni burun şekli ise dijital ortama aktarılan hasta yüzüne eklenir. Ekleme işlemi sonrasında hastanın 3 boyutlu yüz maskesi çıkarılır ve hasta ameliyat sonrasında nasıl bir burun şekline sahip olacağını önceden görür. 3D mask yöntemiyle hasta hasta ameliyat öncesi yeni burnuna dokunabiliyor ve yeni burnunu deneyimleyebiliyor. Ameliyata girecek kişinin stresi ve endişesi de yok oluyor. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen teknik sayesinde hastalar ameliyat sonrası herhangi bir sürprizle karşılaşmıyor. 3D mask yönteminin diğer bir avantajı ise hekimlerin ameliyata hazırlanmasında büyük kolaylık sağlaması. Dünya genelinde Avşar mask olarak bilinen bu yöntem estetik ameliyatlarında hekimler tarafından kullanılıyor.

burun estetiği

burun estetiği

Burun Estetiğine Girmeden Önce Hastanın Yapması Gerekenler

Burun estetiği ameliyatına karar veren kişilerin bir ay önceden bazı noktalara dikkat etmeleri gerekir. Yeşil çay, vitamin destekleri, enerji içecekleri, bitkisel hap ve aspirin kullanmamaları gerekir. Kullandıkları zaman ameliyat sonrasında morluk ve şişmeler görülür. Kendilerini nezle ve gripten de korumalıdırlar.

Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Hastanın nasıl bir burun şekline sahip olmak istediği ilk olarak konuşulur. Hastaya 3 boyutlu maske hazırlanır ve hastanın maskeyi incelemesi sağlanır. Doktor ve hasta gerekli görüşmeyi yaptıktan sonra ameliyat aşamasına geçilir.Genel anestezi yapılır ve hasta yaklaşık 2,5 saat ameliyatta kalır. Ameliyattan sonra bir gece hastanede kalır ve ertesi günü evine döner. İlk gün yüze soğuk kompres uygulanır. Ameliyattan bir hafta sonra ise hafif tempolu yürüyüşlere başlayabilirler. Ameliyattan iki hafta sonra hafif koşu, ameliyattan 3 hafta sonra ise hafif jimnastik hareketleri yapılabilir.Dr. Yakup Avşar, geliştirdiği tekniklerle başarılı çalışmalara imza attı ve meslektaşlarına da örnek oldu. Geliştirilen teknikler sayesinde burun estetiği ameliyatı iyileşme süresi de kısaldı. Günlük yaşantınıza ara vermeden burun estetiği ameliyatını gerçekleştirebilirsiniz.