Çiçek Göndermenin En Modern Şekli: Cam Vazoda Güller

Çiçekler bir mekanısüslemek ve dekore etmek için harika bir yoldur, ancak bugünlerde çiçek göndermenin sunum şekli çok daha estetik bir hal almış durumda. Sevdiklerinizi özel günlerinde veya ummadıkları bir zamanda mutlu etmek için cam vazoda güller göndermek, çok şık bir hediye seçeneği olabilir.

Cam Vazoda Güller Kimlere Gönderilebilir?

Birçoğu, gülleri Sevgililer Günü için bir klişe seçeneği olarak düşünebilir, ancak 100’den fazla türün seçilebileceğini öğrenmek şaşırtıcı olabilir.Onları bir Sevgililer Günü hediyesi olarak satın alırken, en popüler renklerin kırmızı, pembe ve beyaz olduğunu hatırlamanız sizin için yararlı olacaktır. Her rengin kendi anlamı vardır, aşk için kırmızı, tatlılık için pembe ve saflık için beyaz ya da dirliği sembolize ettiği için kırmızı ve beyaz gül karışımları tercih edilebilir.

cam gül

cam gül

Genellikle kırmızı renk güller sevgiyi ve tutkulu aşkı sembolize ettiği için eşinize doğum gününde, evlilik yıldönümünüzde, bebeğinizin doğumunda (ve belki de aradaki tatsız tartışmalardan sonra) cam vazoda güller göndermek oldukça iyi bir fikirdir. Ayrıca bir işyeri-ofis açılışı, hastanede yatan bir yakınınız, “Anneler Günü” ya da “Babalar Günü” için de bu tür cam vazodaki güller isabetli bir seçim olacaktır.

Cam Vazoda Gül Satın Alırken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Mükemmel gülleri seçerken, en uzun gövdeli çiçekleri seçmek önemlidir; çünkü bu bir kalite işaretidir ve bu tür güller daha uzun ömürlü olacaktır.Bununla birlikte, eğer daha gonca iken satın alırsanız, özellikle yapraklarla birleştirdiğinizde, daha kısa bir gövde modern bir duruş elde etmek için uygun olabilir. Sevdiklerinize basit bir buket çiçek sunmak yerine, karışıma bir vazo ekleyin. Avrupa kesimi olarak bilinen kısa cam küpler, düşük profilli modern bir görünüme sahiptir, kıvrımlı vazolar ise daha gelenekseldir.

Aslında cam vazo ile çiçek göndermek alıcı kişi için de büyük kolaylık sağlar, güller ya da çiçekler, zaten düzenlenmiş ve vazoya yerleştirilmiş olarak geldiği için hemen, zahmetsizce mekanının en güzel köşesine yerleştirebilir.