Bayramda Tatile Gitmeyenler Neler Yapabilir?

Ülkemiz tam bir tatil cenneti gibi ve her ay özellikle devlet kademelerinde yaşayanlar için sık sık hafta sonu dışında da tatil olanakları karşımıza çıkıyor ki, Ağustos ayında da 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı yan yana gelince, yine uzun bir dokuz günlük tatil başladı bazılarımız için ve yine bazılarımız bu uzun tatilden yararlanarak, çoktan tatil beldelerine gitti.

tatil

tatil

Ama bir de çalışmak zorunda olanlar, ekonomik gücü yetmeyenler, bayramı tatilde evinde bir nedenle geçirmek durumunda olanlar var ki, süre ister 9 gün olsun, ister 5 gün ne yapacağını, nasıl değerlendireceğini düşünenler olabilir, zira özellikle çalışanlar için süre oldukça uzun.

Gelin neler yapılabilir, hep birlikte düşünelim.

İşte Öneriler

Bu bir Kurban Bayramı olduğu için elbette aramızda kurban kesecekler olacaktır ki, kurban kesimi zahmetli ve zaman alıcı bir iş olduğundan ilk gün bununla geçecektir. İkinci gün ise bayram ziyaretlerine ayrılabilir.

Kalan günlerde ne yapacağız derseniz, şöyle bir düşünün en çok neler yapmayı ertelediniz, düşünün ve aklınıza gelenleri yapmaya başlayın.

tatil yapmak

tatil yapmak

Örneğin sıcakların son demleri olduğu düşünülür ise kentinizde plaj ve/veya havuz varsa yüzmeye gidebilirsiniz. Yeni çıkan filmleri sinemaya ailece veya tek başınıza izlemeye gidebilirsiniz.

Hep okumak istediğiniz o kitabı alıp okumaya başlayabilir, ya da içinizdeki çocuğun elinden tutup lunaparka kendini atabilirsiniz. Bugünler sizin için kendinize zaman ayırma anları. Tadını çıkarın.