Çocuğunu Cep Telefonundan Nasıl Uzaklaştırabilirim?

Cep telefonu kullanımı günümüzde sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar içinde bir bağımlılık sunan seçimlerdir. Çocuğun gelişiminde önemli olan değerlerin yerine cep telefonları geldi.  Cep telefonlarında oyun tercihlerinin yer alması ve internet bağlantısı ile çeşitli videolara olan erişim çocukların dikkatini çeken uygulamalardır. Ebeveynlerin çocuğun daha sakin olması ve bir süreliğine oyalanması için verdikleri cep telefonları sonrasında çocuklarda bağımlılık yaratabiliyor.

Çocuğun cep telefonu kullanımında bağımlılık derecesine ulaşılması durumunda onun cep telefonundan uzaklaştırılması bir hayli zor olacaktır. Bu durumda ise sıkıntılı bir süreç ebeveynleri bekler. Çocuk telefon ile zaman geçirmekten aldığı keyfi başka bir şeyde bulamamaktan şikâyet eder. Bu ise son derece zorlu bir zaman dilimini sunar. Çocuğun cep telefonu kullanımından uzaklaştırmak için onun ile geçirmediğiniz zamanları geçirmeniz ve bu zaman diliminde ise kaliteli bir seçime yer açmanız gerekir.

Çocuk ile Kaliteli Zaman Geçirmek Nedir?

Çocuğunuz ile geçireceğiniz zaman içinde kaliteli seçime yer vermeniz oldukça önemlidir. Çocuk ile oynayacağını birçok farklı oyun yer almak ile beraber bu oyun tercihleri de önem kazanır. Saklambaç, ebelemece gibi oyun seçimleri çocuğun eğlenmesini sağlarken bir tek mutlu olmasına kazanç sağlar. Fakat evde hazırlanacak olan bir düzenek ile beraber kamp yaptığınızı hayal ettirmeniz ve bu kamp içinde onunla zaman geçirmeniz kaliteli bir seçim olacaktır.