Çocuklara Hayvan Sevgisini Aşılayabilmek için 5 Öneri

Anneler ve babalar daima çocukları için en iyiyi isterler. Ebeveynlerin ortak hedefleri arasında bilinçli, vicdanlı ve topluma yararlı bir çocuk yetiştirmek bulunmaktadır. Bilinçli olan aileler ise çocuklarına daima erken yaşlarda hayvan sevgisini aşılarlar. Peki bu nasıl daha kolay bir hale getirilebilir?

  1. İhtiyaç Olabilecek Eşyaları Birlikte Yapın

Bu tür eşyalar nelerdir diyorsanız en basit örnek olarak kedi evleri gösterilebilir. Az malzeme ve kısa sürede yapabileceğiniz ufak kedi barınakları çocuklarınızın hayvanları daha iyi anlayabilmesini ve onları daha çok sevebilmesini sağlar.

bebeklerde hayvan ilişkisi

bebeklerde hayvan ilişkisi

  1. Barınak İhtiyaçlarını Çevrenizden Toparlayın

Çevrenizde yer alan bir barınak ile iletişime geçin. İletişime geçtiğiniz bu barınaktan ufak bir ihtiyaç listesi talep edin ve bu ihtiyaç listesindekileri çocuklarınız ile birlikte toparlayın. Bu çocuklarınızın sorumluluk sahibi olmasını da sağlar.

  1. Barınakları Ziyaret Edin

Ufak bir kedi ya da yavru bir köpeği seven bir çocuğunuzu gördüğünüz zaman ne kadar doğru bir işin peşinde olduğunuzu anlayacaksınız. Çocuğunuz hayvanlar ile barınakta ilgilenmeye başladıysa doğru yoldasınız demektir.

 

  1. Doğum Günleri

Doğum günü partilerine katılan çocuklar doğum günü sahibi olan çocuk için eğlenirken aynı zamanda hayvanları sevmeyi de öğrenebilirler. Peki bu nasıl mı olacak?

Öncelikle mekanınızı doğum günü için süslerken evcil hayvanlarınızın yaşam alanlarını da süslemeniz gerekiyor. Böylelikle çocuğunuz ve çocuğunuzun doğum günü için gelen misafirleriniz evcil hayvanların da bizler gibi bir varlık olduğunu algılamaya başlayacaklardır.