Haziran Ayında Tatil İçin Uygun Yerler

Yaz ayının da başlaması ile birlikte tatil fırsatları başladı. Herkes kavurucu sıcaklar gelmeden önce tatil yapmak ve gezmek istemektedir. Bu nedenle bunun için en uygun ay Haziran ayı diyebiliriz. Üstelik fiyatlar bakımından da oldukça rahat edeceğiniz bir dönem olacaktır. Bu aylarda gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisi Side olacaktır. Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan Side modern tesisleri, antik çağlardan kalma kalıntıları ve ince kumlu plajları ile hayallerinizi süsleyecektir. Burada Roma ve Bizans döneminden kalan tüm kalıntıları da gezebilirsiniz.

tatil yerleri

tatil yerleri

Eğer ki sahil şehirlerinde tatil yapmayı seviyor iseniz Eğirdir tam size göre bir yerdir. Türkiye’nin alternatif turizm cenneti olan eğirdir 7 renkli gölü Haziran ayında yelkenli sporu yapmak için son derece uygundur. Doğa harikası bu beldede istediğiniz doğal güzellikleri bulabilir ve altın kum plajlarında istediğiniz tatile sahip olabilirsiniz.

Yurt Dışında Yaz Tatili

Bu ayarlarda yapacağınız ne güzel turlardan birisi genellikle Yunan Adalarına olacaktır. Yunan adaları yazın bu döneminde gidilmek için en uygun bölgedir.

haziran ayı tatil

haziran ayı tatil

Eğer ki aklınızdan geçen deniz, kum, güneş üçlüsü ise Singapur, Bali, Pattaya, Phuket, Malta, Maldivler en güzel seçeneklerden bazılarıdır. Eğer ki bu tatile biraz lezzet ve eğlence katmak isterseniz  de Venedik, Amsterdam, Malta, Prag, Benelüks, Balkanlar, İspanya Haziran ayı için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.