Güneş Lekelerini Geçirme Yöntemleri

Güneş lekeleri, yaz aylarında güneşe karşı koruyucu krem kullanmadığınız zamanlarda ortaya çıkan lekelerdir. Güneş lekeleri vücudun herhangi bir noktasında ya da yüz üzerinde oluşabilir. Lekelerin giderilebilmesi için kozmetik bakım ürünlerine ya da lazer tedavilerine başvurabilirsiniz. Bu tür tedavi yöntemleri dışında doğal ürünlerden yararlanarak da güneş lekelerinin azalmasını sağlayabilirsiniz. Güneş lekesi tedavilerinin kış aylarında yapılacağını unutmamalısınız.

Güneş lekelerinden kurtulmak istiyorsanız limon suyu ve elma sirkesi mucizesinden yararlanabilirsiniz. Bu iki maddeyi karıştırmadan cildinize uygulamanız gerekiyor. Ayrı ayrı tüm maddeleri cildinizdeki leke üzerinde dairesel hareketler çizerek yapmanız gerekiyor. Etkili sonuçlar elde edebilmek için bu uygulamayı en az 1 hafta boyunca yapmanız gerekiyor.

Krem Tedavisi İşe Yarıyor mu?

Güneş lekelerinden kurtulabilmek için pek çok farklı yerde satılmakta olan özel kremleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Krem ile çözüm elde etmek istiyorsanız her eczanede bulabileceğiniz güneş lekesi tedavi edici özellikli kremleri satın alabilirsiniz.

Ancak krem satın almadan önce mutlaka cilt yapınızı bilmeniz gerekiyor. Cilt yapınıza uygun olan kremleri seçmeniz büyük önem taşımaktadır. Cilt yapınıza göre %2 ya da %5’lik bir miktar yüzdelik oranı belirlenmesi gerekiyor. Bu oranları ve cilt yapınızı doktorunuza başvurarak öğrenebilirsiniz.

Geceleri ise muhakkak temiz bir cilt ile uyumanız ve uygulamayı temiz cilde yapmanız gerekiyor. Soyulma veya şiddetli yanmalar yaşıyorsanız krem kullanmayı bırakmanız gerekiyor.