Küçük Banyolar için Dekorasyon Önerileri

Her ne kadar küçük evler başta ekonomik olarak uygunlukları ile son dönemlerde pek çok insan tarafından tercih ediliyor olsa da yaşanabilecek olan dezavantajlarından biri de dekore edilmesi konusunda sorunların yaşanabilmesi. Çünkü beğenilecek olan parçaların büyük bir kısmı evdeki odalara uygun olamayabiliyor. Özellikle de banyolar söz konusu olduğu zaman pek çok kişi ne yapacağını tam olarak bilemiyor.

banyo

banyo

Dekorasyonda Altın Kurallara Dikkat Edin

İnsanların küçük banyolar söz konusu olduğu zaman yaşadıkları en büyük sorunların başında, istenilen sayıda dolapların kullanılamaması gelmekte. Küçük banyolarda geniş ve fonksiyonel tarzda dolaplar kullanılmak isteniyorsa, enine dolaplar yerine boyuna dolaplar seçilmelidir. Ancak bu dolaplar yere sıfır olacak tarzda değil de yerden yaklaşık olarak bir karış yukarıda monte ettirilmelidir. Bu sayede banyo çok daha ferah bir görünüme erişmiş olacaktır.

Banyo için duşakabin seçimi yapılırken de kareden ziyade oval havuzlu modeller arasından seçim yapılmalıdır. Bu sayede yalnızca yerden kazanılmayacak aynı zamanda bulunulan alana da derinlik katılmış olacaktır.

banyo dekoru

banyo dekoru

Küçük boyutlardaki banyolarda seçilecek olan koyu renkler alanın çok daha küçük bir hale ulaşmış olur. Bunun yerine mümkün olduğu kadar gerek fayans gerekse mobilya seçiminde açık renkler seçilmelidir. Atılacak olan doğru adımlar ile beraber banyolar ne kadar küçük olursa olsun fark etmez, her zaman istenilen fonksiyonellik ve güzel görünüm elde edilmiş olacaktır.