Kanarya Adaları Gezilecek Yerler

Kanarya adaları gezilecek yerler kanarya adalarına gidecek olanlar için oldukça öenm arz eden bir konudur. Kanarya Adaları, Kuzey Atlantik Okyanusu’nun bir takımadasıdır. Tenerife yedi adadan oluşur: Gran Canaria, Ferte Ventura, Lanzarote, La Palma, Lagomera ve El Yellow. Buraya gelmek için en iyi zamanın Temmuz’dan Ağustos’a kadar olduğu söyleniyor, bu yüzden yaz mevsimi. Bizde bu makalemizde Kanarya adaları gezilecek yerler konusunu ele alcağız.

Tenerife

Tenerife, İspanya’nın en büyük takımadaları ve en kalabalık adasıdır. Aynı zamanda en yoğun merkezlere ev sahipliği yaptığı için turistler arasında en popüler adadır. Burası, dünyanın en büyük karnavallarından biri olan Santa Cruz de Tenerife Karnavalı ile tanınır. Burada da birçok cazibe merkezi var. İspanya’nın en yüksek dağı olan Teide Dağı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bu dağların ilkidir ve teleferik ile 2400 metreye kadar çıkılabilmektedir. Bunun dışında adada Siam Park, Lolo Parque ve La Orotaba gibi birçok yeri ziyaret edebilirsiniz.

Gran Canaria

Tenerife’den sonra ikinci büyük ada olan Gran Canaria, bembeyaz kumsalları ve yemyeşil vadileriyle dünyanın en büyüleyici yerlerinden biridir. Adanın ana özelliklerinden biri, 5 km boyunca uzanan altın kumlu bir plaj olan Dunas de Massalomas Plajı’dır. Atlantik Çağdaş Sanat Merkezi, Columbus Evi, Gavineteri Terrario, Kanarya Müzesi ve Perezgardos Tiyatrosu gibi birçok turistik yer ile bu adada güzel vakit geçirebilirsiniz.

Lanzarote

Bu bölümde Kanarya adaları gezilecek yerler arasında Lanzarote, kanyonlar, kraterler ve katılaşmış lavlarla takımadaların en volkanik bölgesidir. 140.000’den fazla nüfusu ile ada, Kanarya Adaları’ndaki üçüncü büyük adadır. Buradaki küçük cennete yakın olan Papagayo Plajı, doğal güzelliğinden etkilenir. Bu plajın yanı sıra Cesar Manrique Vakfı ve Timanfaya Milli Parkı da görülmeye değer.

La Gomera

Yedi büyük adadan La Gomera, altıncı en büyük ada olarak kabul edilir. Başkenti San Sebastian’dır. Sihirli bir ada olarak da bilinir. Doğal park, adaya turist çekmek için çeşitli yürüyüş ve dağ bisikleti parkurlarına sahiptir. Ada ayrıca çeşitli nadir hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Turistik yerler arasında Columbus Evi, Mirador de Rose Blanco perspektifi, San Marcos Kilisesi, San Salvador Kilisesi ve Etnoloji Müzesi sayılabilir.

Playa Jardin

Hiç siyah kumlu bir plajdan denize adım attınız mı? Cevabınız hayır ise sizi Playa Jardin’e yönlendireceğiz. Tenerife’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Playa Jardin, siyah kumlu plajları ile ünlüdür. Puerto de la Cruz’daki Kara Plajlar Playa Jardin volkanik yapısı nedeniyle siyah bir kumsaldır ve Avrupa’nın ender siyah kumsallarından biridir.

Playa de las Americas

Tenerife’nin parti başkenti olarak bilinen Playa de las Americas, aynı zamanda Avrupa’nın en popüler eğlence noktalarından biri. Gece kulüpleri, canlı müzik mekanları, barlar ve restoranlarla çevrili Playadelas Americas, haftanın 7 günü, günde 24 saat açıktır. Gündüz denizin, kumun ve güneşin, geceleri ise dans pistindeki tozun tadını çıkarın.

Fuerteventura

Fuerteventura, diğer adalar arasında en az gelişmiş olanıdır. Adanın en ünlü yeri Betancuria’dır. Aynı zamanda Fuerteventura’nın dini başkentidir. Bu adada birkaç kale var. İnsanları korsan saldırılarından korumak için yaratıldı. Adanın güzel plajları ve bir deniz ürünleri pazarı vardır.
Bu makalemizde Kanarya adaları gezilecek yerler konusunu ele aldık. Kanarya adaları Afrika kıstasının 100 km batısında yer almaktadır. Çok güzel bir yerdir. Bizde buna istinaden bu adalarda gezilmesi gereken yerleri sizler için araştırıp derledik. Umarız sizler için faydalı bir çalışma olmuştur.