Kıskandıracak Türden Mutfak Dekorasyonları

Evlerimizde belki de en çok vakit harcadığımız yerlerin başında gelen mutfağınızı keyifli ve eşsiz hale getirmek artık çok kolay. Ufak dokunuşlarla daha keyifli hale gelen mutfaklar, içinde daha çok zaman geçirmek isteği uyandırıyor.

Renk Seçimleri

Seçeceğiniz renk kombinasyonları oldukça önemlidir. Kullanacağınız halının, tülün ve hatta küçük ev aletlerinin renkleri bile, mutfağınızın atmosferini etkileyecektir. Tek renk seçimlerinden olabildiğince kaçının zira son dönem trendi kontrast geçişleri içeren geniş renk seçimleridir. Üç renk hatta isteğe göre dört beş renk bile tercih edilebilir.

Mutfak Dolapları

Son günlerde trend olan bir diğer konu ise mobilyalarda geri dönüşüm. Mutfak dolaplarının rengini değiştirip, dolap açma kapama mekanizmasını yenisiyle değiştirdiğinizde mutfak dolaplarınız yeni bir görünüme kavuşacaktır.

Duvar Rafları

Duvarlarınıza açık raf sistemlerinden monte edebilirsiniz. Size hem ekstra saklama alanı verecektir hem de mutfağınıza hoş bir görüntü katacaktır. Rafları yan yana ya da şekilli monte etmeyi deneyebilirsiniz.

Aksesuar Seçimleri

Mutfakta kullanılan tezgah üstü ya da yerleri süsleyen aksesuarlar çok önemlidir. Seçeceğiniz saklama kutuları ya da kavanozlar, yer sepetleri, kullanacağınız masa örtüsü seçimi, soğan patates saklama kovaları bile mutfağınızın atmosferini değiştirecektir.

Mutfağın aydınlatmasını ve kullanacağınız aksesuarları titizlikle ayarlamalısınız. Her şeyin abartısı hoş olmaz. Mutfağınızda mutlaka yapay ya da gerçek çiçek bulundurun. Ortama hem canlılık hem de mutluluk verecektir. Ayrıca çiçek en güzel dekorasyon malzemelerinin başında gelir.

Kiler olarak kullandığınız dolabın iç düzeni, hem kullanım hem de görsel anlamda sizi mutlu eder. O bakımdan saklama alanlarınızı yeniden yapılandırın. Seçtiğiniz renge uyumlu saklama kapları ve baharatlıklar size kendinizi iyi hissettirir.

Fazla kalabalık görüntüden kaçının. Sadelik her zaman zarafeti içinde barındırır. Mutfak tezgahının üstünü gereksiz kalabalığından arındırın. Sizin için temizleme ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Fazla kalabalık tezgah üstleri mutfağınızı dağınık gösterir.

Canlı ve çok renkli seçimlerden uzak durun. Seçtiğiniz renkler birbirinin tonları olsun, Örnek kahverengi, krem rengi, bej rengi. Tonlar arası geçiş yapın, farklı farklı uyumlu renkler seçmeyin.

Dolap içi karışıklıkları için dolap içi düzenleyiciler kullanın. Dolap içleri düzgün olduğunda temizliği de kolay olur.