Küçük Odaları Ferah Gösterebilmenin Yolları

Kendi evinin sahibi olmayan birçok kişinin temel sıkıntısı evlerin çok küçük olmasından kaynaklanır. Küçük evlerde eşyaların sayısını azaltmak bile ferah bir görünüm yakalanmasına yardımcı olmayabilir. Genelde odalardaki bu problemin bir diğer belirtisi de karanlıktır. Bu tip aydınlık sebepli oluşan boğuk havanın giderilebilmesi için birçok kişinin tercih ettiği tek cepheyi ayna ile kaplamak fikri oldukça kreatif bir hava yaratır. Fakat aydınlık probleminin net bir şekilde çözülebilmesi için aynanın odanın direkt olarak ışık alan bir cephesine asılması tercih edilmelidir. Aksi halde yeteri kadar doğal ışık sağlanamaz.

Küçük Oda

Küçük Oda

Şık ve Sade Evlere Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Evde şık bir görünüm yaratmak için çok zengin olmaya ya da müstakil eve sahip olmaya gerek yoktur. Evin genişliği dikkate alınarak eşyalar tercih edilmeli ve vitrin gibi gerek duyulmayabilecek eşyalar listeden çıkartılmalıdır. Hem bütçeye faydalı olan hem de evde gereksiz bir kalabalığın önüne geçen bu seçenek, çok eşya kullanmaya alışkın olan Türk milleti için biraz zorlayıcı görünse de zamanla ne kadar iyi bir fikir olduğunun farkına varılabilir.

Eşya kalabalığının önüne geçildikten sonra eşyalarda genel olarak en fazla 4 renk belirlenmelidir. Renk sayısı arttıkça görünümde bir karmaşaya ve göz yorgunluğuna sebep olabilir. Tercih edilecek renklerin kendi içerlerinde belli bir düzeyde uygunluk taşıması renklerin yan yana çirkin görünmesine engel olur.