Uzun Yüze Sahip Olanlar İçin Saç Kesim Önerileri

Yüz tipi saç kesimi ve modelli için oldukça önemlidir. Bir saç model ya da kesimi olduğundan çok daha güzle bir etki yaratırken diğer bir model ise kusura vurgu yaparak daha da belirginleşmesi sağlayarak kötü bir etki yaratabilir. Bu sebep il özellikle yüzünüz ile uyumlu olan bir tercih yapmanız gerekir. Her moda olan saç kesimi her yüz tipi ile uyumlu olmadığı için moda olan kesimlerden çok size uygun olup olmadığına göre seçim yapmanız önerilir.

saç kesimi

saç kesimi

Nasıl Modeller Yapılabilir?

Uzun yüze sahip kişiler birçok saç modelli ilde oldukça uyum sağlamak ile birlikte yanlış seçim sonrasında daha uzun bir yargı yaratıp olumsuz durabilir.

Uzun yüz tipine sahip olan kişilerde en çok tercih edilen omuz hizasında kesilen ve uçarlı dalgalı olan modellerdir. Daha yuvarlak bir yüz sunan bu modellin yanı sıra kahkül bırakmak da son derece olumlu etki yaratabiliyor. Fakat kahkül kullanımında çok uzun ve düz saç ile uygulanması oldukça ters bir etki yaratır. Bu sebep ile bu model yuvarlak yüz tipine sahip olan kişilere önerilir.

saç kesmek

saç kesmek

Saçlar genel olarak katlı sekil de kesilmelidir. Saçta katın olmaması yüze direk olarak daha uzun bir yargı hazırlar. Katlı kesim yapılmış olan saçarlın sağ ya da sol kısma doğru hacim kazandırılarak salınması son derece hoş bir etkiye bürünmenize destek olur.