İlkbaharda Gezilebilecek Ülkeler Nerelerdir?

Ve bahar. Artık sokağa çıkabiliriz kolayca. Ağaç dallarında çiçekler yavaş yavaş açmaya başladı bile.

Siz de baharı karşılamak istiyor iseniz ve bunu yurt dışında yapmayı planlıyor iseniz, o zaman gelin gidilebilecek ülkeler nereler olabilir hep birlikte bakalım ama şunu da unutmayalım her ülkenin ve de her kentin farklı bir mevsimde güzel olduğunu unutmayalım.

monoco

monoco

Prag- Çek Cumhuriyeti

Adı bile şehir gibi bir kent. Kendisine ait bir dokusu, bir ruhu var. Melankolik ve romantik insanların vazgeçemeyeceği bir kent burası. Bahara huzur, tarih arasında girmek, özel et yemekleri yemek isterseniz bu kent tam sizin için.

Fransız Rivierası

Fransız zenginlerinin ve sosyetesinin gözdesi olan bir bölge. Biraz pahalı olmasına rağmen, bu mevsim için ideal olduğunu belirtmekte fayda var. Zenginlerin Avrupa’da nasıl yaşadığını görebilir, ünlü Fransız yemeği Şato biryanı yerinde yiyebilirsiniz.

singapur

singapur

Monako

Krallıkla yönetilen, kumarhaneleri ile meşhur bu dünyanın en küçük ülkelerinin birinde çok özel davetlilerin katıldığı bir bahar balosu düzenlendiğini, dilerseniz o dönemde gidebileceğini unutmayın. Ya da ünlü bir Amerikan sanatçısı ile ülkenin kraliçesi olan Grace Kelly’nin hayat verdiği bu kentte adım izlerini takip edebilirsiniz.

Singapur

Gittiğinizde son derece şaşıracağınız bir kent. Zira son derece temiz ve düzenli. Üstelik bu mevsimlerde ideal ve farklı kültürleri görebilmek adına son derece doğru bir fırsat. Uyarınıza gelirse özgün yemeklerinden birini de yiyebilirsiniz.