Yemek Odaları için Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Mekanlarınızı olduğundan daha geniş ya da ferah göstermek istiyorsanız duvar renginizden tavan rengine kadar tüm detayları dikkatli bir şekilde düşünmelisiniz. Seçtiğiniz mobilyalarda da doğru renkler tercih etmelisiniz. Eşyalarınızı ve dekorasyon stilinizi ön plana çıkartabilecek doğru renkleri seçtiğiniz zaman yemek odaları içerisinde de son derece ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Dinlendirici ve Ferah Renkler

Yemek odalarında dinlendirici bir atmosfer elde etmek istiyorsanız daha açık renk tonlarını seçmelisiniz. Açık renkler ile her zamankinden daha yumuşak bir atmosfer elde edebilme imkanına da sahip olabilirsiniz. Yemek odası içerisinde ferah ve dinlendirici bir hava yaratabilmek için nötr olarak adlandırılan renkleri de seçebilirsiniz. Beyaz rengi kullanarak diğer renkleri arka planda tutmayı başarabilirsiniz.

Nötr renkleri kullanmak isterseniz sarı, turuncu ve kırmızı gibi renklerden tasarlanan vazoları ya da tabloları da aksesuar olarak tercih edebilirsiniz. Yemek odanızın ufak olduğunu düşünüyorsanız fildişi gibi nötr renkler de duvar dekorasyonu içerisinde kullanabilirsiniz. Böylelikle mekanınızı olduğundan daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz.

Daha Sıcak ve Samimi Mekanlar için Uygun Renkler

Yemek odası dekorasyonunda beyaz renkleri kullandığınız zaman duvarlarınızda da hafif bir şekilde kırmızı renginden yararlanabilirsiniz. Böylelikle daha iştah açıcı ve canlı mekanlar elde etmiş olursunuz. Kırmızı gibi sıcak renkler aynı zamanda insanlar arasındaki iletişimin de daha samimi olabilmesini sağlar. Sıcak atmosfere sahip mekanlar için bu tür sıcak renklere yer ayırmayı deneyebilirsiniz.