Amazon Echo Dot ile Konuşarak Evinizi Yönetin

Gelişen ev teknolojileri sayesinde evinizi kolayca yönetebilirsiniz. Akıllı bir ampul ile konuşarak ışığınızı açabilir ya da kapayabilirsiniz. Gece lamba düğmesini aramanıza gerek yok, sadece konuşmanız yeterli. Telefon uygulamaları ile kolay şekilde kontrol edebilir ve internet bağlantınız ile LED ampulleri yönetebilirsiniz.

amazon

amazon

Amazon EchoDot Akıllı Işıklandırma Nasıl Çalışır?

Akıllı ampullerde ihtiyacınız olan akıllı ev cihazı amazon echodot sistemidir. Cihaz,  asistan Aleva ile iletişime geçiyor ve akıllı ev aygıtlarını yönetiyor. Ev aygıtlarının yanı sıra Audible‘dan sesli kitap okuyabilir ya da müzik çalabiliyor. Bluetooth ya da kulaklık ile hoparlöre de bağlanabiliyor. Alexa ile telefon listenizdeki istediğiniz kişiyi konuşarak arayabilirsiniz. Sesli komut verdiğiniz zaman evinizdeki akıllı lambaları ya da televizyonun denetlemesini de yapabilirsiniz.

amazon echo dot

amazon echo dot

Akıllı ampul özelliğinden faydalanmak istiyorsanız Amazon EchoDot sistemi satın alırken akıllı ampul de almanız yeterli. Akıllı ampullerin özelliği telefonla kontrol edilmesidir. Uygulama kolay şekilde yapılıyor ve amazon echodot cihazına bağlantı gerçekleştiriliyor. Cihaz, Alexa ile kullanılabilir hale getiriliyor. Sesli komut özelliği sayesinde ışıklarınızı açıp kapayabilir ya da ışık seviyelerinizi ayarlayabilirsiniz. Alexa bir nevi sizin kişisel yardımcınız olur. Market alışverişinden sonra elleriniz dolu şekilde lambaları açmakta zorluk çektiğiniz zaman sesli komut vermeniz yeterli. Teknoloji gün geçtikçe yaşamı daha kolay hale getiriyor. Ev hayatınızı kolaylaştırdığı gibi zamanın size kalmasını da sağlıyor.