Göğüslerinizin Sarkmaması için Bunları Yapmaktan Kaçının

Göğüsleriniz yanlış beslenme ve dikkat edilmeyen hayat düzeni nedeniyle erken yaşlarda sarkabilir. Göğüslerinizin erken sarkmaması için yaşam şartlarınızı değiştirmeli ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Göğüs cilt lifleri bazı hatalar yüzünden erken sarkar. Erken yaşlarda ortaya çıktığında kötü görünüme neden olur.

göğüs sarkması

göğüs sarkması

Göğüs Sarkmaması için Bunlara Dikkat

Sürekli kilo alıp verme, yer çekimi nedeniyle göğüslerin görünümü de değişir. Göğüs kısmını içten koruyan bağları bozan bazı alışkanlıkları yapmamanız gerekir. Alışkanlıklar her kadını aynı derecede etkilemez. Göğüs sarkmasına neden olan alışkanlıkların başında sigara içmek gelir. Sigara tüketimi derinin yaşlanma sürecini hızlandırır.

Yanlış sutyen bedeni ise göğüs sıkılığının kaybolmasına neden olur. Çok sıkı sutyen modelleri kan dolaşımını etkiler. Kötü duruş pozisyonu kas ağrısını artırır ve göğüs sarkmasını hızlandırır. Devamlı ayakta durmak ya da kötü pozisyonda oturmak göğüslerin şekillerinin bozulmasına neden olur.

sarkık göğüs

sarkık göğüs

Hareketsiz yaşam genel olarak vücut dengesini bozar. Kronik hastalıklara neden olacağı gibi yaşam kalitenizi de düşürür. Hareketsiz yaşamda meme kasları ihmal edilir. Bunun sonucundaysa göğüs sıkılığı ve esnekliği kaybolur. Alkol tüketimi ise karaciğeri bozduğu gibi erken yaşlanmanıza da neden olur. Alkol tüketimi arttıkça vücut susuz kalır. Su tüketimi azaldıkça kırışıklıklarınız artar ve göğüs sarkması da başlar.  Denize girerken sadece yüzünüze güneş kremi sürmeyin. Göğüs dekoltenize de güneş losyonu sürün.