Ev Dekorasyonunda Sadelik Trendi

Evler insanların kendilerini dış etkenlerden uzaklaştırıp sakinleşmesine, dinlenmesine imkan tanıyan alanlardır. Bundan dolayı da özellikle kadınlar evlerinin dekorasyonuna oldukça fazla önem gösterirler. Ancak bu önem kimi zaman ortaya oldukça yanlış sonuçların çıkmasına sebep olabiliyor.

dekor

dekor

Eşyaları Doğru Kullanın

Küçük ya da büyük fark etmez, evlerde son dönemlerde en önemli dekorasyon hamlelerinin başında sadelik geliyor. Genel olarak Uzakdoğu ülkelerinde var olan bu detay hızla batı ülkelerinde de kullanılmaya başlandı. Bilindiği üzere Japonya, Çin gibi ülkelerde eşyaların insanların hayatlarındaki yerinin mümkün olan en az olması istendiği için evlerde çok az eşya kullanılmaktadır.

Günümüzde ise dünyanın dört bir yanında insanlar artık evlerini çok az eşya ile dekore etmeye özen gösteriyor. Birbirinden farklı ve süslü eşyalar yerine artık yalnızca insanların ihtiyaçlarını giderebilecek eşyalar evdeki yerini alıyor. Birçok insan ilk başlarda sade bir eve sahip olmak konusunda kendini iyi hissedemezler. Çünkü sade evler onlara göre sanki maddi açıdan onları çevrelerine olumsuz olarak tanıtacaktır.

dekorasyon

dekorasyon

Gerçekte ise sade evler küçük büyük tüm evlerde oldukça aydınlık ve ferah bir görünümün ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu aşamada istenilen şey tamamen eşyasız bir eve sahip olunması değildir. Gereksiz olan, sırf süs amacı ile koyulan irili ufaklı eşyalar arındırıldığı takdirde ortaya eşyasız bir alan değil; görenleri rahatlatacak tarzda odalar çıkmış olacaktır.