Su İçerek Zayıflamak Mümkün Mü?

Kilo vermek, birçok kişinin yaşadığı zorluklardan bir tanesi. Çünkü kilo almak ne kadar kolaysa, bunları vermek özellikle de belirli bir yaştan sonra oldukça zor hale gelebiliyor. Yapılan diyetler, spor ne yazık ki bir yere kadar kilo verme konusunda yardımcı oluyor. Böyle olunca insanlar ne kadar isterlerse kilo alma sürecini istedikleri gibi düzenli hale getiremiyorlar.

su

su

Yalnızca Su İçerek Zayıflanamaz

Birçok kişi yalnızca su içerek istedikleri kiloya inebileceklerini düşünüyorlar. Fakat sadece su içmek direkt olarak kişilerin kilo vermelerine yardımcı olmaz. Yani diyet listesi ve yenilen yiyeceklere dikkat edilmesi sonrasında bir de günlük olarak belirli miktarda su içmek, kilo verimini kolaylaştıracaktır. Ancak su ihtiyacı meyve suyu, şekerli ve asitli içecekler ile karşılandığı takdirde kilo vermekten ziyade kilo almaya başlayacaklar. Dolayısıyla direkt olarak su ya da şekersiz bitki çayları tüketilmelidir.

İçilecek olan suyun en önemli özelliklerinden biri içenlerin kendilerini tok hissetmelerini sağlamsıdır. Bir bardak su bile yemek masasından çok daha az kalori alınarak kalkılmasına yardımcı olacaktır.

su içmek

su içmek

Yemekten sonra içilecek olan su, yenilmiş olan gıdaların daha rahat sindirilmesine yardımcı olmaktadır. Çünkü su sayesinde sindirim sistemi gıdalarını kolaylıkla parçalayacaktır. Bununla beraber kabızlık sorununun da önüne geçilecektir.

Suyun en önemli özelliklerinden bir tanesi ise metabolizmayı hızlandırması. Özellikle soğuk su içildiği zaman metabolizma bunu vücut sıcaklığına getirmek adına hızlı çalışacak ve kalori yakacaktır.