Köşebent

Madenlerin toplanarak tel durumuna getirebilmek amaçlı kullanılan bir çok türden çaplarda ki deliklere sahip olan çelik araçlara hadde denmektedir.

Haddeleme

Haddeleme ise malzemeleri , iki silindir yardımıyla ve bu silindirlerin kendi eksenleri etrafında dönme özellikleri ile bu silindirler arasından geçirilerek yapılan şekil verilme işlemidir.

Bu silindirler aynı hızla ve malzemelerin ilerleyebilmesi için zıt yönden döner ve bu geçişin literitür içerisinde ki ismi ise pasodur.

Haddeleme malzemelerin şekillendirilme teknikleri arasında en çok kullanılan tercih edilen yöntemdir. Bunun nedeni ise üretimin hızlanmasını, işlem ve ürünlerin kontrollerinin kolaylaşmasını sağlamaktadır.

Haddeleme iki şekilde yapılmaktadır. Biri sıcak haddeleme ve diğeri soğuk haddelemedir.

Bu işlemde ki amaç ise malzeme kalınlığını azaltmaktır. İstenilen şekil ve uzunluk için yapılmaktadır. Birçok ölçüm yapılmaktadır.

Bu haddeleme ile oluşan üretilen bir diğer malzeme ise köşebentlerdir.

Köşebentler nedir?

Köşebentler L veya açık bir V biçimleri olan demir bir profildir. Köşebentlerin yüzeyleri 90 derecelik bir açı ile birleşen istenilen bir malzeme ile yapılan uzun bir çubuktur.

Temel anlamda kullanılma amacı imalat ve tamirat ürünleridir. İç tasarım amacıyla kullanılmalarını sağlayan bir biçimleri de bulunmaktadır. Alüminyum çubuklarla üretim yapılmasının nedeni de bu iç tasarım için kullanılmalarıdır. Her tür malzemeden de üretilmektedir.

İnşaat ekipmanları, kamyon yatakları, çiftlik uygulamaları ve römork gibi bir çok alanda kullanım alanları bulunmaktadır. Maliyet konusunda ise müşteriler için çok daha uygun olmaları yanı sıra kullanılacak yerlerde ise güçlü ve sağlam yapılar sağlamaktadır.

Özellikler

Köşebentlerin birçok özelliği bulunmaktadır. Bu ürünler çok ekonomik olmasıyla müşteriler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Köşebentlerin biçimlendirilme işlemleri, işlenmeleri, kesilme işlemleri ve teslim edilmesi kısa zamanlı olmalıdır. Çok rahat işlenen bu malzemeler hızlı olmamasını imkansız kılmıştır. Bu şekilde köşebent ağırlık hesaplama yapılarak müşterilere sunum sağlanmalıdır. Çünkü buna bağlı olarak firmalar bir fiyat ayarlaması yapmaktadır. Standart köşebent ağırlık hesaplama aralıklarının dışına çıkan çok az firma bulunmaktadır.

Kullanım Alanları

Güç ve destek sağlayan köşebentler ihtiyaca en uygun şekilde hazırlanmalıdır. Müşterinin ne amaçla bu malzemeleri almakta olduğu çok önemlidir. Yüksek çekme dayanıklığı nasıl işleneceği konusunda bilgi alınmalıdır.

Birçok alan içerisinde kullanılan bu malzemeler raf yapımlarında, yapı destek ihtiyaçlarında, inşaatın her alanında, projelerde, iç mimari olan iç tasarım mimari döşemelerinde kullanılmaktadır.

Buna bağlı olarak malzeme seçimi ham madde seçimi yapılmalıdır. Ağırlık, kalınlık çok önemlidir. Bu da köşebent ağırlık hesaplama işlemlerinin çok düzgün bir şekilde yapılması ve kullanım alanına uygun tasarlanması demektir.

İnce dekoratif bir görünüm için işlenmesi daha zor bir kalınlık ağırlık görünüm konusunda da problem yaşanmasına neden olabilmektedir.

Karaca Metal

Karaca Metal olarak müşterilere ve müşterilerimizin isteklerine çok önem vermekteyiz. Bu da müşterilerimizin memnuniyetini sağlamış olmamıza ve geniş kapsam içerisinde çalışmalara Karaca imzasını atmamızı sağlamaktadır.

Müşterinin öncelikle bilgi verilmesi amaçlı görüşmeler başlatılmaktadır. Müşterilerimiz köşebentleri almadan önce nerelerde kullanacaklarını ve bu kullanım alanlarında ki amaçlarını öğrenmeye çalışan çalışanlarımız sayesinde ise müşterilerin isteklerine nokta atışı yaklaşım sağlanmaktadır.
Müşterinin istekleri not edilir ve daha üretim sağlanmadan müşterinin isteklerine karşılık bir
maliyet çizelgesi yapılır. Müşteri şayet bu maliyetten hoşlanmaz ise ona göre tekrar köşebent ağırlık hesaplama işlemi yapılarak müşterinin maliyet hesabı yapılır.

Müşteri memnuniyetinin önemi daha kapıdan girişiniz sağlandığında başlamaktadır.

Üretim sırasında yüzde yüz verimle çalışmalar başlamakta olup teslim sırasında hiç bir problem yaşanmayacak şekilde müşteri isteklerine karşılık teslimat sağlanır.

Köşebent için https://www.karacametal.com/kosebent-agirlik-hesaplama tıklayın.