Neşeli Balkon ya da Bahçe Yaratma

Havaların ısınması ile birlikte daha havadar olan alanlara doğru yönelmelerde başlıyor. Balkon ve bahçe gibi alanlarda daha uzun zaman geçirdiğimiz şu dönemde en güzle ve ne neşeli seçimlere yer vererek bu alanlarınızı oldukça huzurlu ve oldukça keyifli bir dönüşüm yaratmanız mümkün.

Hangi Renklere Yer Vermeliyiz?

Balkon Dekorasyonu

Balkon Dekorasyonu

Balkon ve bahçe gibi alanların dekorasyonunda mutlaka beyaz, mavi, pembe ve yeşil tonlarına yer vermeniz önerilir. Çiçek desenli masa örtüleri, yastık kılıfları, kırlentler ve çeşitli masa üstü süsler bu alanlarınıza etki yaratacak olan objelerdir.

Balkonunuzda böyle bir alan yaratmak istiyorsanız yere kilim kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra büyük bir balkonunuz var ise L bir köşe oturma alanı ve masa sandalye takımı oldukça hoş olacaktır. L köşe takımını satın almak yerine eski lastik ve tahtaları kullanabilir ya da paletlerden de faydalanarak yapabilirsiniz. Boya, sabitleme için çivi yeterli gelebilir. Sünger ve kumaş ile de bu alanı daha rahat bir yere dönüştürmeniz mümkün.

Duvar süsleri, saksılar ve çiçek desenli çeşitli aksesuarlar yardımı ile hoş ve keyifli bir balkon ya da bahçe alanı yaratabilirsiniz. Yemek sunumlarınızda da bu ambiyans ile uyum sağlayacak olan renkli mutfak sunumlarına yer açmanız mümkün. Böylelikle oldukça keyifli ve oldukça iç açıcı bir alanda daha huzurlu sohbetler edebilir ve daha güzel sohbet alanları yaratabilirsiniz.