Yeni Başlayanlar İçin Makyaj

Günümüzde makyaj yapan bayanların sayısı gün geçtikçe artıyor kimisi doğal tonları tercih ederken kimisi abartılı makyajı tercih ediyor yüzümüzdeki kapatmak istediğimiz lekeler veya belirginleştirmek istediğimiz bölgeler için makyaj şart oluyor sizde yeni yeni makyaj yapmaya başlamışsanız size birkaç ipucu vereceğim.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

Sihirli Değişimin İpuçları

Makyaja başlamadan önce yüzünüzün mutlaka temizlenmiş ve nemlendirilmiş olması lazım. Fondöten makyaj için en önemli malzemelerden,  bu yüzden fondöten seçiminiz çok önemli. Yağlı ve karma bir cildiniz varsa pudralı fondöten, kuru bir cildiniz varsa nemlendirici özellikli fondötenler tercih etmelisiniz. Ancak nemli ve ya pudralı fondöten uygulamadan önce mutlaka yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Sizin için en uygun tonu bulmak için fondöteni boynunuz da denemelisiniz. Fondöteni azar azar alıp uygulamak daha etkili bir sonuca ulaşmanızı sağlar.

Fırçayı bastırmadan uygulamalısınız bu daha doğal bir görüntü elde etmenizi sağlar ayrıca saç dibi ve boynunuza da fondöten uygulamayı unutmamalısınız. Unutmayın fondöten sadece yüzdeki ton eşitsizliklerini giderir, sivilce izleri ve gözaltları için kapatıcı uygulamanız gereklidir. Kapatıcınızı uygularken parmaklarınızdan yardım alabilirsiniz. Kapatıcı alırken cildinizden 1-1.50 ton açık kapatıcı almaya özen gösterin. Yeni başlayanlar için açık renklerde far tercihi daha doğru olacaktır.

Açık renkli farlar gün içinde akma yapmaz ve size daha fresh bir görüntü kazandırır. Maskaranızı uygulamadan önce far ve kapatıcınızın kuruduğundan emin olmalısınız. Maskaranızı her zaman aşağıdan yukarı doğru ve sağ sol hareketleri ile uygulamalısınız. İsterseniz alt kirpiklerinize de maskara uygulaya bilirsiniz. Eğer yüzünüzde gözenek probleminiz varsa ışıltılı allıklar yerine mat allıklar tercih etmelisiniz çünkü ışıltılı allıklar gözeneklerinizi belirginleştirir. Dudaklarınız kuru ise rujdan önce bir dudak kremi kullanmalısınız. Ve gün içinde tazeleyebileceğiniz açık tonlarda rujlar tercih etmek sizin için doğru olacaktır.