Ünlülerin Kırmızı Halı Kostümleri Arkasındaki Gerçekler

Tasarımcılar için, kırmızı halı, markalarını tanıtan en gözle görülür ve şaşırtıcı yollardan biridir. Aslında, bazı en iyi tasarımcılar ünlülerin yıldız gücüne bağlı olarak elbiselerini veya takılarını giydirmek için A listesinde oyunculara ve müzisyenlere 100 bin $ ile 250 bin $ arası veya daha fazla paralar ödüyor.

Ünlüler Onları Giydirdikten Sonra Kırmızı Halı Elbiseleri Ne Olur?

Kırmızı Halı’da yürüme şerefine nail olan ünlülerin kostümleri olay yaratmalıdır. Yüksek tıklanabilir kırmızı halı fotoğraf slayt gösterilerinde diğer ünlülerin, tasarımcının adını,  elde etmek için gece boyunca tasarım elbisesi, el çantası veya elmasla süslenmiş kolyeden “ödünç” almalarına izin verilir.

Ancak kırmızı halı kapatıldığında ve TV kameraları bir sonraki etkinliğe geçtiğinde o pahalı elbiseye ne olacak? Elbisenin bir daha asla giyilmemesi için bir dolaba doldurulması gerekiyor mu, yoksa tasarımcı bunu kuru temizleyiciye götürüp mağazasında satmaya mı çalışıyor?

Ünlüleri ödüllü showlar, basın turları ve dergi formları için giydiren bir Hollywood stilisti olan Ariana Weiser’den öğrenilen bilgiye göre; giyilmeye layık görülen kıyafetlerin % 100’ü tasarımcıya geri dönüyor. Nadir durumlarda, tasarımcı ünlüye elbiseyi hediye ediyor. Dior, Louis Vuitton ve Chanel gibi gerçekten büyük tasarım evlerine kırmızı halı kıyafeti götürüp arşivlerinde saklıyorlar. Oscar’dan çıkma kostüm halka satılmıyor, kuru temizlenmiş olsun ya da olmasın. Ancak daha düşük katmanlı tasarımcılar için durum böyle değil.

Kate Hudson

Kate Hudson

Bir şöhretin kırmızı halı üzerine giydiği aynı elbiseyi alamasanız bile, tam bir kopya satın alabilirsiniz. Örneğin Kate Hudson’ın 2016 Oscar’da giydiği gümüş Vanity Fair kostüm sadece” 3325 dolara alınabildi.