Rahat Bir Doğum İçin Yapılası Gerekenler

Rahat bir doğum yaşamak her gebe anne adayının istediği bir durumdur. Çok sancılı ve ağrılı geçeceğinizi düşünerek korktuğumuz bu süreci daha rahat ve huzurlu bir hale getirmek için sizlere birkaç önerimiz var.

Huzurlu bir Hamilelik ve Doğum için Öneriler

Anne olmaya hazır olduğunuza emin olun.  Psikolojik olarak içinde bulunduğunuz durumları çözün. Anne olmaya hazır hissediyorsanız hamilelik süreciniz daha huzurlu ve rahat geçecektir.

doğum

doğum

Folik asit kullanmaya hamilelikten 3 ay önce başlayın. Folik asit bebeğin gelişimi açısından oldukça önemli bir vitamin. En çok yeşil yapraklı sebzelerde ve narenciyelerde bulunan folik asit vücuttaki onarım faaliyetlerinin hızlanmasını sağlar. Vücudun gelişmesine katkıda bulunur.

Nasıl besleneceğinize dair bilgiler edinin. Unutmayın beslenme şekliniz bebeğinizin sağlığını etkileyecek bir durum. Hamilelik süresince kırmızı et, beyaz et ve balık tüketmeyi ihmal etmeyin. Yediğiniz yiyeceklerde tuz oranını olabildiğince azaltın. Tükettiğiniz sebze ve meyvelerin taze olmasına dikkat edin. Hazır gıdalardan kesinlikle uzak durun.

doğum yapmak

doğum yapmak

Doğum yapacağınız hastaneyi aylar öncesinde araştırın. Bu konuyu son dakikaya bırakmak stres durumunu artıracaktır. Aylar öncesinde araştırma yapmanızın diğer bir faydası da doktorunuza karar vermek olacaktır. Aynı doktorun hamilelik süresince sizinle ilgilenmesi doğum sırasında sizi anlamasına yardımcı olacaktır.

Kolay bir doğum için yoga, hamilelik pilatesi gibi kurslara yazılın. Yapacağınız egzersizler doğumunuzu daha rahat bir hale getirecektir. Yaptığınız egzersizler vücut kaslarınızın doğuma hazır olmasına da katkıda bulunacaktır.