Sıra Dışı Yatak Odası Tasarımı Yaratma

Yatak odaları oldukça özel alanlar olup güne merhaba dediğiniz bu alanın hem samimi hem de ferah olması son derece önemlidir. Gününüzü daha keyifli bir hale getirerek güne daha pozitif uyanmanıza destek olmak için sıra dışı tasarımlardan ilham almanız mümkün.

sıradışı yatak odası

sıradışı yatak odası

Sıra Dışı Yatak Odası Fikirleri

Sıra dışı yatak odası tasarımını da farklı birçok fikirden ilham almanız mümkün. Genel olarak tavanı cam olan ve tüm hava olaylarının izlenebildiği tasarımlar ile göze çarpanlar olsa da maalesef bu uygulamaları dairenizde yapmanız oldukça zor. Bunun yerine üç boyutlu tasarıma sahip olan doğa temalı son derece farklı duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Bunu tavan ya da duvar boyunca yaparak değerlendirmeniz mümkün. Yatak odanız geniş ise yatağınıza cibinlik ile farklı bir hava katmanız da mümkün.

yatak odası

yatak odası

Yatak odalarında farklılığı yaşamak isteyenler aynı zamanda salıncak yataklara da yer veriyorlar. Eğer sallanan bir yatakta uyumak fikri hoş gelmediyse odanız da bir salıncak kurarak halat kısımlarına yapay sarmaşıklar sarabilir ve duvardan tavana uzanan bir ağaç resmi ile salıncağın ağaca takılı olduğu hissini yaşatabilirsiniz.

Sıra dışı yatak oda tasarımlarında bohem esintisi ya da kızıl derili esintilerini de görmek mümkün. Bu tasarımlarda daha çok renkler ile şekillenmiş olup özellikle çok renkli oda severler için son derece ideal bir seçim olabilir.