Uzamayan Saçlar için Çörekotu Yağı Nasıl Kullanılır?

Her gün 50-100 saç telini kaybetmek tamamen normal olmakla birlikte, daha fazlası ciddi bir endişe kaynağı olabilir. Soruna erken müdahale, yalnızca sorunun önüne geçilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kayıp saçlarınızı yeniden kazanmanıza yardımcı olur.

saç kesimi

Saç için Çörekotu Yağının Farklı Kombinasyonlarda Kullanımı

Saç büyümesini artırmak için çörekotu yağı, tek başına veya diğer bileşenlerle birlikte kullanılabilir. Sizin için saç dökülmesini durduracak ve saç büyümesini teşvik edecek olan çörekotu yağı ile yapılabilecek birkaç seçenek sunuyoruz.

  • Çörekotu yağı saç bakımı: 2 yemek kaşığı çörekotu yağını avucunuza dökün ve ısıtmak için iki elinizi birbirine sürtün. Yağınızla saçlı derinize masaj yapmaya başlayın. Kafa deriniz yağda kaldıktan sonra, köklerinizden ipuçlarına kadar saçlarınız üzerinden yağı emdirin. Yaklaşık 30 dakika ila bir saat boyunca bekleyin ve ardından düzenli şampuanla yıkayın. Haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.
  • Zeytinyağı ve çörekotu yağı karışımı: Zeytinyağı, saçınızı yumuşatan ve ipeksi hale getiren mükemmel bir saç bakımı bileşenidir. Saç dökülmesi ve saç ucu kırıkları gibi olaylarla etkin bir şekilde ilgilenir. Kuru ve normal saçlı insanlar için idealdir. Bir kapta eşit miktarda yağ karışımını hazırlayarak saç derinize masaj yapmaya başlayın. İyice yedirdikten sonra yarım saat kadar bekleyin ve iyice yıkayarak durulayın.
  • Limon ve çörekotu yağı ile bakım: Limon C vitamini takviyesi yaparak saç derinizdeki kollajen düzeylerini yükseltmeye ve saçların pH’sını dengelemeye yardımcı olacaktır. Bu karışım, yağlı saçlı ve saç dökülmesi yaşayan insanlar için mükemmeldir. Bir kapta 1 limon suyu ve 2 yemek kaşığı çörekotu yağını karıştırın. Temiz ve kuru saçınıza saç diplerine masaj yaparak uygulayın 30-40 dakika bekletin ve sonra hafif bir şampuanla saçlarınızı yıkayın. Haftada 1-2 kez tekrarlayın.