Yoga Nedir?

Son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız aktiviteler arasında artık yoga da yer alıyor. Yeniden doğuş olarak nitelendirilen yoga tekniklerine karşı ise bazı insanlar önyargılı bir tutum sergileyebiliyorlar. Yogadaki temel felsefe insanın zihninin arındırılması, gevşemesi ve ruhsal, fiziksel olarak huzura kavuşmasını sağlamaktır.

Yogada yer alan temel duruş ve nefes teknikleri sayesinde bu amaçlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Günümüzde ilerleyen yüksek tempolu hayat ve hayatın getirdiği stresin yarattığı zihinsel karışıklıklardan yoga yaparak kurtulabilirsiniz.

yoga yapmak

yoga yapmak

Mutluluk veren, fiziksel ve zihinsel bir güçlülük hissi uyandıran yoganın aynı zamanda iyileştirici etkisi de mevcuttur. Yoga yapan insanların vücut esnekliği de artmaya başlar. Yoga aynı zamanda enerji ve dayanıklılık gücünün de maksimum seviyelere ulaşmasını sağlar. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını da sağlayan yoga, hafızanın yenilenmesini ve daha güçlü hale gelmesini sağlar.

Bedensel ve Zihinsel Rahatlık için Yoga

Yogadaki temel hedeflerden birisi de rahatlık ve beden güçlülüğünün sağlanabilmesidir. Huzur, dinginlik ve sakinliğin en belirtin temsilcisi olan yoga, hayatınızda büyük bir değişiklik yaşayabilmenizi sağlayabilir.

yoga

yoga

Yüz kaslarınızı rahatlatabilecek olan yoga cildinize de iyi gelir. Daha gergin bir cilt elde etmek isteyen insanlar günümüzde sık sık yoga tekniklerine başvurmaktadır. Nefes teknikleri sayesinde beyninizi de daha iyi kullanmayı öğrenebilirsiniz. Kalp atış ritminizi düzenleyecek olan yogayı yapabilmek için ülkemizde de hizmet veren profesyonel yoga salonlarına başvurabilirsiniz.