Evinizin Güzel Kokmasını Sağlayacak Yöntemler

Kişisel bakımımıza ve temiz kokmaya ne kadar özen gösteriyorsak evlerimizin bakımına ve kokusuna da o derece özen göstermeliyiz. Birkaç pratik yöntem ile siz de evlerinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal Koku Veren Çiçekler

Mis gibi çiçek kokusu ile evinizin havasını değiştirmeniz mümkün. Hem görsel açıdan hem de evinizin güzel kokmasını sağlayacak olan çiçekleri evinizde tercih edebilirsiniz. Leylak, nergis, mum çiçeği ve fesleğen gibi kokulu çiçekler ile evinize mis gibi bir hava katın.

Kokulu Mumlar

Çoğumuzun evinde kullanmayı tercih ettiği mumların kokulularını tercih ederseniz hem dekoratif bir ortam sağlamış olursunuz hem de evinizin güzel kokmasına yardımcı olursunuz. Kokulu mumları yaksanız da yakmasanız da etrafına yayacağı güzel koku ile eviniz oldukça hoş kokacaktır.

Tütsü

Mistik yapısı ile zihni ve ruhu dinlendirdiğine inanılan tütsü aynı zamanda hoş koku yayarak evinizin güzel kokmasını sağlıyor. Tütsüyü 15 dakika yakmanız yeterlidir.

Bambu Koku Çubukları

Son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz ve birçok yerde bolca gördüğümüz bambu koku çubukları oldukça hafif ve fresh bir kokuya sahip. Ayrıca oldukça şık bir görselliğe sahip olan bambu koku çubukları ile evinizin dekorasyonunu tamamlamanız mümkün.

Bu ürünlerin yanı sıra evde kendi imkanlarını ile bazı güzel kokulu ürünler yapmanız da mümkün. Örneğin bir portakalın içerisini tamamen çıkararak kabuğunun içerisine bir mum yerleştirerek yapabilirsiniz böylece eviniz mis gibi portakal kokacaktır.