Okuyunca Seyahat Etmek İsteyeceğiniz Kitaplar

Tatil tüm insanlar için büyük bir gereksinim ama kimi zaman ekonomik gücümüz tatile çıkacak yeterlilikte olamayabiliyor. Lakin öyle kitaplar da var ki, şartlar ne olursa olsun bu kitapları okuduğumuzda ister istemez tatile çıkmak istiyoruz. Dilerseniz bu bizi gezi yapmaya iten, itecek kitaplar neler onlara bakalım.

ye dua et sev

ye dua et sev

İşte O Kitaplar

Ye, Dua Et, Sev / Elizabeth Gilbert: Filmi de çekilen bu kitap, Özgür olma ve insanın kendi içinde şartlar ne olursa olsun yeniden başarabileceğini gösteren muhteşem bir özgürleşme ve yola çıkma eseri.

Seyahatname / Evliya Çelebi: Evliya Çelebiyi ve bu ünlü eserini bilmeyen yoktur. Efsane hale gelen bu kitapta, Evliya Çelebi 17. yüzyıla ait gördüklerini kendine has üslubuyla kaleme aldığı Seyahatname isimli eser, Türk kültür tarihi ve gezi edebiyatının en önemli eseri olarak nitelendiriliyor.

80 günde

80 günde

Seksen Günde Devr-i Alem / Jules Verne: Dünya klasikleri içinde çok önemli bir yere sahip olan bu eser, 1872 yılında yazılıyor ve zengin bir İngiliz’in oldukça gerçek dışı bir iddiaya girmesiyle başlayan macerasını anlatıyor. Alanında oldukça önemli eserlerin başında geliyor.

Motosiklet Günlükleri / Che Guevara: Bu listede bu kitaba yer vermemek olmazdı. Ünlü devrimci Che Güevera’nın, 23 yaşında bir tıp öğrencisiyken ailesini, ilk aşkını, kısacası her şeyini bırakıp bir motosikletle Güney Amerika’ya yaptığı geziyi anlatıyor. Zaten ünlü devrimcinin yaşamının bu gezi sonrası değiştiğini bilmeyen de yok gibi.